Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich užíváním souhlasíte. Více informací
JEDNIČKA

ZŠ KRNOV ● DVOŘÁKŮV OKRUH

Archív příspěvků

Poslední vysvědčení


Ve středu 23.6. 2021 si naši deváťáci přišli do krásných prostor krnovské Koncertní síně sv. Ducha pro své poslední vysvědčení ze základní školy. Sešli se se svými nejbližšími a vyučujícími, kteří jim kromě ohodnocení jejich výsledků za 9. třídu předali také dárky od Spolku rodičů školy. Z každé třídy byli vybráni třídními učiteli 2 žáci, kteří z rukou místostarosty Mgr. Pavla Moravce převzali odměnu, jež věnovalo město Krnov. Z 9. A to byli Adéla Náplavová a Jorgos Kumarcis a z 9. B Martina Tomoszková a Adam Backa.

Milí deváťáci, vykročte do dalšího života tou správnou nohou! Ať se vám daří uskutečnit všechny vaše životní plány a sny. A přijďte nás na vaši „jedničku“ kdykoliv navštívit!!!

 

Mgr. Jana Hradečná

 

 

6.7. 2021


Školní hřiště


Prázdninový provoz hřiště:
Po - Ne
15 - 20 hodin

1.7. 2021


Vítání prázdnin


28.6. 2021Bezpečnost dětí o letních prázdninách


V období letních prázdnin převážná většina z nás mění svůj obvyklý denní režim, na který jsme zvyklí po zbývající rok. Více cestujeme, vyrážíme na dovolené, posíláme děti na tábor. V tomto období, stejně jako po celý rok, bychom neměli zapomínat na bezpečí našich dětí. V následujícím textu připomeneme několik rad, jak dostatečně dbát na zajištění dohledu nad dětmi.

Mějte přehled, s kým a kde děti tráví svůj volný čas

o   Domluvte si s dítětem, v jak velkém okruhu od domova se může samo pohybovat a kam jít nesmí.

o   Ujistěte se, že dítě ví, ke komu může jít bez vás na návštěvu.

o   Pokud děti zůstávají samy doma, naučte je automaticky po příchodu zamykat dveře a neotvírat nikomu, kdo na ně bude zvonit.

o   Pokud nejste doma, informujte děti předem o tom, že někdo přijde na návštěvu.

o   Zdůrazněte jim, ať nikomu nesdělují do telefonu, že jsou samy doma.

o   Řekněte dětem, že nesmí chodit s cizími lidmi do jejich bytů, i kdyby je lákali na nabídku sladkostí, nebo podívat se třeba na štěňátko.

o   Učte je hlídat si své věci – nenechávat odloženy bez dozoru klíče od domu nebo mobilní telefony při venkovních hrách.

Bezpečné sportování a koupání

o   Dbejte na to, aby si dítě zvyklo používat základní ochranné pomůcky při sportování.

o   Při jízdě na jízdním kole, koloběžce, skateboardu či kolečkových bruslích je nezbytné užití helmy, chráničů loktů, zápěstí a kolen.

o   Zopakujte dětem základní zásady bezpečného pohybu v silničním provozu a používání reflexních prvků pro lepší viditelnost.

o   Při koupání v domácím bazénu nebo na koupališti nikdy nenechávejte děti bez dozoru.

o   Děti poučte, aby nechodily k vodě samotné, nekoupaly se v nebezpečných místech, jako jsou jezy, splavy, hráze.

o   V místech, kde neznají terén, tedy hloubku vody a členitost dna, zdůraznit, aby do vody neskákaly.

o   Měly by znát své možnosti, nepřeceňovat své síly, nechodit do vody příliš rozehřáté, zejména pokud je voda příliš studená.

o   Pokud se bude někdo ve vodě topit, je ideální záchrana ze břehu – hodit větev, klacek, lano. Neskákat bezhlavě pro tonoucího, mohl by zachránce stáhnout pod hladinu. Přivolat záchrannou službu.

Čas strávený u počítače

o   Dohodněte si s dětmi, kolik času u počítače či s mobilním telefonem mohou strávit. Pokud je to možné, plánujte dětem venkovní pohybové aktivity.

o   Aby rodiče zajistili ochranu dětí v době, kdy tráví čas na internetu, mohou využít různých mobilních aplikací a s jejich pomocí blokovat nevhodný obsah, nastavit limit pro čas strávený u obrazovky nebo zobrazit polohu dítěte na mapě.

o   Připomeňte dětem, že při komunikaci v online světě je nutné dodržovat stejná pravidla, jaká dodržují v reálném životě.

o   V kyberprostoru se k ostatním se chováme tak, jak bychom chtěli, aby se oni chovali k nám.

o   Učte děti vědomě posuzovat a vyhodnocovat informace, které se na internetu dozví. Je důležité vyhledávat ověřená fakta.

o   Dítě musí vědět, že nesmí s nikým sdílet své intimní fotografie a videa, také že nemá odpovídat na neslušné, vulgární nebo hrubé e-maily nebo vzkazy.

o   Poučte děti o tom, jak mají chránit své soukromí – nesdělovat svá telefonní čísla, rodná čísla, adresu bydliště, kde se pohybují či zda s rodiči odjíždí na dovolenou.

 

Krajské ředitelství Moravskoslezského kraje

nprap. Bc. Marika Jeličová

vrchní inspektor oddělení prevence

 

24. června 2021

24.6. 2021


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >