Rhyme is fine

Žáci 1. stupně mohli ve středu 18. 5. 2022 předvést své jazykové znalosti v jazyce anglickém na školní soutěži „Rhyme is fine“, do které se přihlásilo skoro 40 dětí. Ty zarecitovaly krátké anglické říkanky, básničky nebo zazpívaly jednoduché písničky. Malí prvňáčci a druháčci se na soutěž připravovali v rámci kroužku jazyka anglického, který je sice nepovinný, ale u dětí velmi oblíbený. Cílem celé akce bylo povzbudit malé žáčky v angličtině, probudit u nich zájem o tento jazyk a utvrdit je v jejich jazykových znalostech. Tento cíl se nám jistě podařil splnit. Účastníci soutěže se moc snažili a nejen porota, ale i přihlížející rodiče, všechny odměnili zaslouženým potleskem. Děkujeme spolku rodičů a přátel školy, který věnoval všem účastníkům krásné ceny.

Za organizační tým Mgr. Martina Kopecká

18.5. 2022

Po stopách Leopolda Bauera

Žáci ze 4. B se vydali po stopách krnovského rodáka a významného architekta Leopolda Bauera. K cestě po krásných památkách využívali mapy a znalosti orientace v mapě. Byli rozděleni do skupinek a každá skupinka nás všechny dovedla k jedné z památek. U těchto významných staveb jsme se zastavili a obdivovali jejich architektonické prvky typické pro toto období i jejich architekta.

Cestou jsme si užili i krásné počasí, zastavili jsme se na zmrzlinu a zaskotačit si v zahradě u střeleckého domu.

17.5. 2022

Jsi on-line

Letošní devátý květen byl pro žáky našich pátých tříd ve znamení prevence. Z agentury MP education přijela za našimi dětmi Mgr. Lenka Šebestová, která přivezla program s názvem „Jsi on -line „, jenž je zaměřen na výhody a nevýhody nových technologií s ohledem na vývoj dítěte a jeho zkušeností. Upozornila žáky na možná rizika, jakou jsou - ztráta verbální komunikace mezi vrstevníky, vznik návyku a zdravotních rizik v souvislosti s nadměrným používáním informační techniky jako jsou bolesti hlavy, bolesti očí, záněty uší, bolesti zad a zápěstí, obezita a nesprávné jídelní návyky, zhoršení školního prospěchu, narušení vztahů, zvyšující se nervozitu a agresivitu. Naším hlavním cílem bylo, aby se děti seznámily zejména s tím, jak se bezpečně pohybovat na internetu a chránit se před predátory.

Mgr. Jana Hradečná

17.5. 2022

1.A v knihovně

Do knihovny chodíme moc rádi. V pátek 13. května 2022 jsme si nepřišli vybrat jenom knížku ke čtení, ale seznámili jsme se s didaktickými pomůckami Montessori.  Byla to fajn zábava. třída 1.A

15.5. 2022

Běhací matematika

Děti ze 3.A počítají docela rády. Když se ale v matematice můžou i proběhnout, tak je to samozřejmě ještě mnohem lepší. Ve třídě i na chodbě jsme museli najít kartičky s úkoly a obrázky a vypočítat je už byla hračka.

13.5. 2022

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 >