Finanční gramotnost

Dnes se naši žáci 9. ročníků účastnili besedy, která se věnovala finanční gramotnosti. Své zkušenosti z dluhové poradny nám přišla předat Štěpánka Křehlíková. Žáci se dověděli nejen několik zajímavých příkladů přímo z praxe, ale pomocí krátkého testu si také ověřili své znalosti z této problematiky.

25.5. 2022

Prvouka v parku

Děti ve skupinkách plnily úkoly, poznávaly stromy a keře v parku u školy.  Snad si budou pamatovat, že vedle školy roste javor, který má každou polovinu koruny jinak zbarvenou, že tam roste růžově kvetoucí jírovec maďal. Třeba si vzpomenou i další názvy stromů a keřů, které rostou u školy.

25.5. 2022

Exkurze - Tutanchamon

Exkurze do Brna se v pondělí 23. 5. zúčastnilo 45 žáků z šestých a sedmých ročníků. Našim cílem se stala výstava Tutanchamon – jeho hrobka a poklady, která se koná ke stému výročí objevení Tutanchamonovy hrobky.

Během prohlídky jsme zhlédli krátké video o objevení Tutanchamonovy hrobky, podívali jsme se, jak velké byly pohřební komory a následně jsme si prohlédli předměty nalezené v jeho hrobce.

Žáci dostali na prohlídku každý svého vlastního audio průvodce, takže si mohli v klidu a nerušeně poslechnout zajímavosti o vystavených artefaktech.

23.5. 2022

První krůčky k umění

Naši prvňáčci se ve středu 18. května 2022 vydali na výchovný koncert První krůčky k umění, který pořádala ZUŠ Krnov. Tentokrát si žáci ZUŠ Krnov pro děti přichystali pořad pod názvem „Jarmareční aneb Jak chudý hrnčíř ke švarné Haničce přišel“, ve kterém se představily hudební, literárně-dramatický a taneční obory. Krásnou výzdobu zajistil výtvarný obor. Prvňáčci drželi palce až do konce skvěle zahranému příběhu, aby se vodníkovi podařilo začarovat zlou macechu a dobro zvítězilo nad zlem. Během vystoupení si zazpívali mnoho známých lidových písní za doprovodu mladých muzikantů. Zdařilý příběh provázený písněmi byl na závěr po právu odměněn mohutným potleskem malých diváků. Moc děkujeme ZUŠ Krnov. M. Kopecká

23.5. 2022

Osobnost města 2021

Mezi osobnostmi města Krnova za rok 2021 byl v kategorii děti do desíti let oceněn i náš žák 3.B Matyáš Herentin. Moc blahopřejeme a přejeme spoustu dalších úspěchů do dalších let nejen na turnajích v šachách.

20.5. 2022

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 >