Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich užíváním souhlasíte. Více informací
JEDNIČKA

ZŠ KRNOV ● DVOŘÁKŮV OKRUH

Aktuality

Prodloužení distanční výuky


Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,

na základě informací z ministerstva školství se aktuální mimořádná opatření týkající se provozu škol prodlužuje do 22. 1. 2021. Stále platí, že žáčkům 1. a 2. tříd je povolena osobní přítomnost ve škole. Výuka pro 3. – 9. ročníky bude probíhat i nadále prostřednictvím Teamsů, kde se žákům budou učitelé věnovat na pravidelných online hodinách a budou posílat výukové materiály.

K 21. 1. 2021 se uzavírají známky za první pololetí a žáci mohou využít možnosti nabízených konzultací našimi učiteli.

Připomínáme, že v případě potíží či neporozumění učiva, jsou všichni příslušní vyučující na svých emailových adresách či Teamsech a po projeveném zájmu ze strany žáků, rádi učivo žákům znovu vysvětlí.

Případné další změny budou vyvěšeny včas na webových i facebookových stránkách. Všichni třídní učitelé budou také rodiče informovat prostřednictvím emailu.

Daná situace nás velmi mrzí, ale děláme vše proto, aby dopad na děti byl co nejmenší. Děkujeme Vám, rodičům, za vyjádřenou podporu a věřte, že se na děti nikdo netěší víc, než my, vyučující.  

Kolektiv učitelů ZŠ Dvořákův okruh

9.1. 2021


Neboj se a řekni to nahlas


Město Krnov přichází společně se společností Kofola ČeskoSlovensko s projektem Školní participativní rozpočet na rok 2021, ve kterém žákům čtyř základních škol ve městě rozdělila sto tisíc korun českých. Každé škole tak nabízí možnost investovat 25 tisíc korun českých do zvelebení a zlepšení svých prostorů a blízkého okolí. O investování částky však mohou rozhodovat pouze žáci konkrétní školy. Nejlepší nápady a návrhy budou zrealizovány do konce školního roku. Chceš rozhodovat o tom, jak to má v naší škole vypadat? Máš nějaké nápady, jak to u nás vylepšit? NEBOJ SE A ŘEKNI TO NAHLAS ! Máme připraveno 25 tisíc korun, a jak je využijete, je jen na Vás - žácích. Tyto peníze jsou určeny jen a pouze pro Vaše nápady a Vy sami rozhodnete, na co budou využity. Více informací najdete na webových stránkách školního parlamentu.

 https://parlament.zs1krnov.cz/

3.1. 2021


Provoz školní jídelny od 4.1.2021


Dle rozhodnutí Vlády ČR o přijetí krizového opatření má školní jídelna omezen provoz.

Od 4. 1. 2021 jsou ke stravování přihlášeni pouze žáci 1. a 2. tříd základních škol. Výdej obědů 1. a 2. tříd proběhne dle rozpisu příchodů dle jednotlivých škol v jídelně v přízemí v době od 11.40 do 13.15 hod.

Ostatní žáci mají možnost se přihlásit k odběru obědů na www.strava.cz nebo telefonicky na mob. č. 739599206 v pracovní dny do 12.00 hod, i když plní distanční výuku - výdej stravy pro žáky v distanční výuce proběhne v jídelně v přízemí v době od 11.00 do 11.30 hod. do menuboxů.

Od 4. 1. 2021 zaměstnanci škol a školských zařízení jsou ze stravování odhlášeni, zájemci se mohou přihlásit ve stravovacím systému na www.strava.cz v pracovní dny do 12.00 hod. Výdej oběda ke konzumaci u stolu proběhne v horní jídelně v době od 12.00 do 13.15 hod.

Od 4. 1. 2021 stravování veřejnosti bude probíhat výdejem do menuboxů, případně do jídlonosičů. Výdej obědů se uskuteční v době od 10.45 do 11.45 hod.

Dodržujte prosím rozestupy 2 m, noste roušky nebo respirátory a dbejte zvýšených hygienických požadavků.

31.12. 2020


Provoz školy od 4.1.2021


Vážení rodiče, milí žáci,

vláda na svém jednání 23. prosince 2020 rozhodla o zpřísnění opatření souvisejících s přechodem na stupeň 5 systému hodnocení PES. S tím souvisí také fungování škol a školských zařízení, které rovněž přechází do stupně 5.

Od pondělí 4. 1. bude probíhat pravidelná výuka ve škole pro žáky 1. a 2. tříd a distanční výuka pro žáky 3. – 9. ročníků.

Organizační pokyny pro jednotlivé stupně:

Výuka pro 1. stupeň

Výuka pro 2. stupeň

29.12. 2020


Nová vánoční tradice - Vánoční focení


Když před dvanácti lety, v prosinci 2008, přišel školní parlament s nápadem společného zpívání ve škole, nikdo netušil, že tak ve škole vznikne pravidelná tradice vánočního zpívání na schodech. Na toto zpívání se vždy těšily nejen děti a učitelé, ale také i mnoho rodičů. Společný zpěv koled v nás všech pokaždé jen umocňoval sváteční atmosféru posledních okamžiků ve škole před vánočními prázdninami.

Letos vzhledem k vážné situaci nám všem bylo moc líto, že si nemůžeme společně zazpívat a rozloučit se zpěvem.

Hledali jsme jinou alternativu – no a protože jsme šikovní, tvořiví, stále akční a hlavně máme v našem týmu skvělého fotografa, vzniklo vánoční focení na schodech. Posuďte sami, jak se nám fotky jednotlivých tříd povedly. Tímto moc děkujeme za krásné vánoční fotečky našemu panu školníkovi Františku Chytilovi.

 

20.12. 2020


< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >