Sraz reprezentace České republiky dívky U15

Žákyně 8. A Veronika Suchánková a Tereza Ondráková se zúčastnily ve dnech 29.5. - 31. 5. 2022 v Jičíně srazu reprezentace České republiky v basketbale. Tento sraz pořádala Česká basketbalová federace a byly na něj vybrány dívky z celé České republiky. Holky se tomuto sportu věnují od 1. třídy a díky němu reprezentují nejen svůj klub, město Krnov, ale i naší školu. Přejeme, ať se jim daří a podaří se jim dostat do konečné nominace reprezentace ČR na mezinárodní turnaj v Klatovech 16. - 20. 6.2022

1.6. 2022

Trenéři na Krnovsku

Rádi bychom Vás pozvali v rámci vzdělávacího projektu Trenéři na Krnovsku na další z plánovaných akcí pro rok 2021/2022 a to na velmi citlivé téma ,,JAK NEUBLIŽOVAT, ALE POMÁHAT"

Lektorem bude p. David Vavruška, jeden z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších lektorů a mentálních koučů v ČR.

Tématem je pohled na mentální problematiku očima rodiče, který by rád neudělal chybu a rozvíjel své dítě správným směrem. Pouto RODIČ – DÍTĚ může být obrovskou výhodou, stejně tak ale dokáže, nejen sportovnímu vývoji dítěte, velmi ublížit. Někdy je v takto blízkém vztahu těžké dívat se na situaci s otevřenou myslí a zdravým nadhledem. Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Otázkou ale je, jestli je tato cesta i to nejlepší z pohledu dítěte. Do situace vstupují faktory věku, komunikace, vztahů, zázemí a mnoho dalšího.

Na semináři budete otevírat otázky typu:

-        Jaká je role rodiče ve sportovní kariéře svého dítěte?

-        Jaké je správné nastavení mysli dítěte pro zvyšování sportovní výkonnosti?

-        Fandím a podporuji své dítě nebo už vytvářím nepřiměřený tlak?

-        Jak mám komunikovat se svým dítětem?

-        Jsou mé rodičovské ambice stimulem nebo brzdo pro mé sportující dítě?

-        Co můžu jako rodič udělat pro správný sportovní vývoj mého dítěte?

-        Jakých chyb se mám vyvarovat, abych mému dítěti místo podpory neubližoval?

Časová osa průběhu semináře:

Přednáška 18:00 – 19:30hod.

Dotazy, diskuze 19:30hod. – dle potřeby

Akce je určena převážně pro rodiče sportujících dětí a sportovní trenéry. Zúčastnit se jej však může kdokoliv, koho toto téma zajímá. Akce je pořádána pod záštitou města Krnov a ve spolupráci s SVČ Krnov, vstup je ZDARMA. Registrovat se na ni můžete na emailu trenerinakrnovsku@seznam.cz nejpozději DO PÁTKU 3. června 2022. Kapacita sálu je OMEZENA! Pro prvních 100 účastníků bude u vstupu čekat na zpříjemnění atmosféry sladká odměna.

Bylinky - přírodověda v přírodě

Dne 27.5.2022 děti ze 4.B. navšvívily bylinkovou zahrádku, kde měly možnost si utrhnout, přivonět, ochutnat a do detailů prozkoumat byliny. Poznali např. šalvěj, tymián, pažitku, oregáno, mateřídoušku, mátu, meduňku a mnoho dalších. Přírodověda v praxi se jim moc líbila a informace, které děti získaly využují v dalším projektu - vlastní herbář.

Fun park Žirafa

Dne 23.5.2022 navštívily děti ze 4.B Fun park Žirafa v Ostravě, protože vyhrály soutěž: Do školy pěšky. Užívaly si skákání na trampolínách, klouzání na skluzavkách a ježdění v autíčkách. Děti byly plné pozitivních zážitků. Cestou zpět si  v autobuse povídaly o krásně prožitém dni v zábavném parku.
Děti nám sdělily, že pro výhru v příští soutěži udělají opět maximum.

Basketbal dívky IV. – okres

Po roční přestávce se obnovily soutěže AŠSK.  V naší škole tradičně pořádáme soutěž v basketbalu.

Ta u nás proběhla 24. 5. za účasti týmů děvčat z Krnova a Bruntálu. Obě družstva byla sestavena výhradně z hráček basketbalu. Zápas a celý turnaj  skončil vítězně ve prospěch hráček ze ZŠ Cihelní z Bruntálu. Naše děvčata nakonec po dvou zraněních zápas dohrávala pouze v pěti hráčkách. V takto silné konkurenci neměla šanci na výhru a skončila na 2. místě.

27.5. 2022

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 >