Upozornění - 17. 11. 2020

Vzhledem k úternímu státnímu svátku (17. 11. 2020) se online výuka nekoná.

12.11. 2020

Distanční výuka od 2.11.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k současné nepříznivé situaci jsme nuceni od 2. 11. pokračovat v distančním vzdělávání.

- Komunikační platforma - Teams.

- Videokonference (online hodiny) probíhají dle stanoveného rozvrhu.

- Asynchronní aktivity (úkoly) jsou předávány hromadně přes Teams.

- Žákům, kteří nemají internetové připojení, jsou předávány úkoly osobně po předcházející domluvě buď s žákem samotným, nebo jeho zákonným zástupcem.

- Absence na videokonferenci musí být řádně omlouvána zákonným zástupcem.

- Účast žáků na distanční výuce je povinná!

- Rozvrh videokonferencí najdete zde https://zs1krnov.cz/rozvrhvideokonferenci

Jsme si vědomi, že vzniklá situace je náročná pro Vás i pro Vaše děti, ale doufáme, že to nebude dlouho trvat. Děkujeme Vám za Vaši spolupráci a vstřícnost. Přejeme Vám všem pevné nervy, silné zdraví a brzký návrat do školních lavic.

Kolektiv ZŠ Dvořákův okruh

1.11. 2020

Filmová přehlídka dokumentárních filmů o 20. století

Vážení,

dovolte nám, abychom Vás v této nelehké době jménem Muzea paměti XX. století pozvali k výjimečnému projektu, který jsme připravili.

Filmová přehlídka dokumentárních filmů o 20. století nabízí výběr osmnácti českých, tří polských a jednoho slovenského filmu, které přinášejí svědectví o dramatických událostech českých a středoevropských dějin minulého století. Abychom je poznali, abychom si je připomněli a abychom je nezapomněli.

Vzhledem k momentální pandemii Vás bohužel nemůžeme do kina Oko ve dnech 10.–12. listopadu pozvat osobně. Přesto však můžete být přehlídce „přítomen/-na“, neboť samotné filmy, úvody a besedy budeme přenášet formou livestream na adrese www.muzeum20stoleti.cz a www.nezlomniaobetovani.cz.

Potěšíte nás, usednete-li 10. listopadu v 15.30 hod. k naší přehlídce a budete-li sledovat webové stránky Muzea paměti XX. století nebo adresu www.nezlomniaobetovani.cz.

Obzvlášť nám uděláte radost, vydržíte-li až do 12. listopadu 21. hod., kdy proběhne projekce posledního festivalového filmu.

Program filmů přikládáme a těšíme se na Vás.

A především Vám přejeme pevné zdraví.

Jiří Šesták

ředitel Muzea paměti XX. století

XX. Festival dokumentárních filmů

29.10. 2020

Volby do školské rady z řad zákonných zástupců

Vážení rodiče,

končí tříleté funkční období členů Školské rady při Základní škole Krnov, Dvořákův okruh 2, která byla zřízena na základě § 167 zákona 561/2004 Sb.

Je nutné provést nové volby, které se budou řídit volebním řádem vydaným zřizovatelem školy. Členem školské rady se stanou dva kandidáti s nejvyšším počtem získaných hlasů.

Prosíme rodiče, kteří mají zájem kandidovat do školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků nebo chtějí navrhnout kandidáta, aby vyplnili formulář Návrh voleného kandidáta - zákonného zástupce nezletilých žáků do Školské rady.

Vyplněný formulář lze zaslat na e-mail zs1@zs1krnov.cz, poštou na adresu školy nebo osobně předat v sekretariátu školy do 4. 11. 2020.

Pravidla a kompetence školské rady

Návrh voleného kandidáta - zákonného zástupce nezletilých žáků, do Školské rady

25.10. 2020

T-Mobile olympijský běh

Jako jediná krnovská škola jsme se naše škola ve středu 16. září 2020 zapojila do T-Mobile Olympijského běhu pro školy. Zařadila se tak k dalším tři sta třem školám, které se „rozeběhly“ na 83 různých místech po celém Česku. Běh se konal na našem nově vybudovaném školním hřišti a zúčastnili se ho skoro všichni žáci školy, od prvních až do devátých tříd.

Všichni účastníci běhu, žáci i pedagogové školy, obléknutím se do školního modrého trika vyjádřili myšlenku školy: „Jsme v tom spolu a táhneme za jeden provaz!“ Nejen účastnici běhu, ale i ostatní žáci a pedagogové, vyjádřili obléknutím školního modrého trika myšlenku naší školy: "Jsme v tom spolu a táhneme za jeden provaz!"

Pro všechny zúčastněné školy v ČR byl běh hromadně odstartován přes internetové vysílání Rádia Junior přesně v 10 hodin známou tenistkou Andreou Sestini Hlaváčkovou. Ke společnému odstartování nám napomohl pan Martin Hradečný, který ozvučil naši sportovní akci.

Při vyhlašování vítězů v běhu jednotlivých tříd a kategorií zpříjemnil a podpořil náležitou atmosféru soutěže slavnostní fanfárou, která dětem dopřála vychutnat si na nejvyšším stupínku pocit úspěchu a vítězství. Odměnou všem běžcům však nebyly jen upomínkové medaile a diplomy T-Mobile olympijského běhu, ale hlavně radost z pohybu na čerstvém vzduchu.

15.10. 2020

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >