Výuka od 1.3.2021

Vážení rodiče, na základě usnesení vlády ze dne 26. 2. 2021 přecházejí rovněž žáci 1. a 2. tříd na distanční výuku.

27.2. 2021

Zábavná matematika

Vystřihujeme, lepíme, skládáme, ale hlavně musíme vypočítat příklady, aby vznikl obrázek.

Knihovna on-line

V únoru bychom jistě navštívili místní krnovskou knihovnu a užili bychom si nejméně třetí besedu. Tato doba nám to sice neumožňuje, ale skřítci v knihovně na to krásně vyzráli a díky jejich vynalézavosti jsme si mohli vyslechnout přínosnou besedu. Dozvěděli jsme se, co se v knihovně děje v noci, když se skřítci starají o všechny knihy. Víme, jak se ke knihám chovat a těšíme se, až si zase půjdeme do výpůjčního okénka půjčit nějakou knihu. Spousta z nás prvňáčků už umí totiž číst všechna písmenka a začíná objevovat ta správná kouzla knih.

Běhací učení

Protože nyní do tělocvičny nemůžeme a pohyb nám už  moc chybí, tak se v matematice i při čtení projdeme, protáhneme nebo popoběhneme. Máme taky „běhací“ čtení, kdy hledáme odpovědi, či písmena, která jsou nalepená různě po třídě. V matematice zase musíme hledat správné příklady podle zadání, a to pak někdy musíme i na kolena. Běhací učení nás moc baví.

Olympiáda v českém jazyce

Stejně jako v předcházejících letech, zapojila se i letos naše škola do Olympiády v českém jazyce.  Je to předmětová soutěž z jazyka českého pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními a získat tím motivaci k dalšímu odbornému růstu. Na základě výsledků školního kola byli do okresního kola této soutěže vybráni naši šikovní žáci 9. tříd.

Jelikož letošní kolo soutěže bylo přizpůsobeno distanční formě, dne 27. 1. se dostavili vybraní žáci do školy. Zde obdrželi zadání elektronickou formou a po uplynutí lhůty na vypracování testu a slohového úkolu byly jejich odpovědi odeslány pořadateli soutěže.

V pondělí 1. 2. jsme obdrželi velmi příjemnou zprávu, že Adéla Náplavová okresní kolo soutěže vyhrála a Ondřej Vondrák se umístil na krásném 3. místě. Oba žáci postupují do krajského kola soutěže, které se bude konat 7. 4. 2021.

Děkujeme našim žákům za výbornou reprezentaci a budeme jim držet palce v krajském kole!!

12.2. 2021

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >