Vánoční trhy

Milí rodiče, žáci a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na krnovské adventní trhy, které se konají tuto sobotu 12. 12. v čase od 10:00 - 18:00h.

Přijďte nás podpořit a zakoupit si vánoční upomínkové předměty, na jejichž tvorbě se podíleli i samotní žáci.

Veškerý výtěžek z prodeje bude směřován na zpříjemnění školního prostředí tak, aby se Vaše děti ve škole cítily co možná nejlépe J

Právě v tomto náročném období se společně s Vámi rádi alespoň trošku naladíme na nadcházející vánoční svátky!

Budeme se moc těšit

Tým učitelů 1. ZŠ

11.12. 2020

Čerte, kde máš kopyto?

Letos si do školy mezi naše nejmladší žáčky vzal Mikuláš s sebou jednoho anděla a dva čerty. Mikuláš s andělem za velkého ohlasu dětí nadělovali balíčky, které všem žákům školy zajistil Spolek rodičů. Z knihy hříchů Mikuláš předčítal nahlas všechny dobré i špatné skutky a po nezbedných dětech vyžadoval krátké básničky. Moc nezbedníků naštěstí ve škole nemáme, tak čerti moc práce neměli. Během nadílky čerti nezbedy trochu zlobili i strašili, přesto je Mikuláš s andělem do pekla nevydali, protože všichni do jednoho slíbili, že se polepší a budou hodní. Při nadělování se některé děti bály, jiné se radovaly nebo měly i zvídavé otázky. Dokonce malý nebojácný druháček se divil, kde má čert kopyto. Čert mu ale smutně vysvětlil, že kopyta teď nefrčí. Lucifer všem čertům kopyta zakázal a pekelná nařízení se musí plnit. I čerti musí poslouchat.

Z Mikulášské nadílky měly děti velkou radost a při loučení s čerty si ještě navíc oddechly, že nikoho z nich si neodnesli s sebou do pekla. No a jako každý rok, čerti jako jediní vyšli z nadílky s prázdnou. Ale tak je to přece správně ……….

Hlášení sepsal pekelný pekelník M. K.

7.12. 2020

Vážení rodiče,

konzultační třídní schůzky proběhnou ve čtvrtek 26. 11. v čase od 16:00 – 18:00 hodin on-line, prostřednictvím Teams.

Bližší informace Vám předají třídní učitelé.

Děkujeme :)

22.11. 2020

Provoz školy od 18. 11. 2020

• Pro žáky 1. a 2. ročníků se od středy 18. 11. 2020 obnovuje povinná prezenční výuka.
  • Žáci se budou učit ve svých třídách podle původního rozvrhu (kromě TV a HV).
  • Žáci a zaměstnanci školy mají povinnost nosit ve všech prostorách školy i po celou dobu výuky ve třídách roušky.
  • Zákonným zástupcům se zakazuje vstup do školní budovy.
  • Třídní učitelky vyzvedávají žáky při příchodu do školy u vchodu, odvádějí do šaten a tříd.
  • Po ukončení vyučování odvedou třídní učitelky žáky do šaten a zajistí jejich předání zákonným zástupcům, pokud není zák. zástupcem sděleno, že žák má možnost odejít bez doprovodu domů.
  • Vzhledem k nutnosti dodržování hygienických pravidel budou upraveny příchody do školy:

1. A                 7:45 hod.                    hlavní vchod

2. A                 7:50 hod.                    zadní vchod (ze dvora)

2. B                 7:50 hod.                    zadní vchod (ze dvora)

• Pro žáky 3. až 9. ročníků pokračuje povinná distanční výuka. Těmto žákům jsou umožněny i individuální prezenční konzultace ve škole po předchozí domluvě s vyučujícím (vždy pouze jeden žák a jeden pedagog).

• Školní družina

Provoz školní družiny je umožněn pouze při dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy.

• Ranní družina: od 6:00  hodin
  • Příchody do ranní družiny:

1.A                  vstup bočním vchodem

2. A                 vstup hlavním vchodem

2. B                 vstup zadním vchodem

• Od 11:45 do 16:00 bude zajištěna činnost školní družiny. V tomto případě bude nezbytné dodržet ze strany naší školy výše uvedenou podmínku (homogenita skupiny), tzn., že není možno při snížení počtu dětí v oddělení tato oddělení slučovat.

Organizace odchodu dětí ze školní družiny:

o   odchod bude možný pouze v časech 14:00, 15:00 a 16:00,

o   k odchodu budou využívány vchody jako u ranní družiny,

o   zákonným zástupcům žáků nebude umožněn vstup do budovy,

pověření pracovníci zajistí předání dítěte zákonnému zástupci.

• Školní jídelna bude v provozu. Žáci 1. a 2. ročníků (na prezenční výuce) se budou stravovat přímo v jídelně. Všechny děti 1.a 2.ročníku, které chodily do jídelny, mají na 18. 11. nahlášen oběd. Pokud dítě na oběd nepůjde, musí jej rodič odhlásit.

16.11. 2020

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >