Hodina Jč v osmém ročníku

V tomto týdnu se žáci z 8. ročníku v hodině jazyka českého seznámili s aplikací PicCollage. Nejprve si museli vybrat jedno dílo, které je nějakým způsobem zaujalo. Následně k tomuto dílu vytvořili upoutávku či plakátek podle své vlastní fantazie. Poté jsme si jednotlivé výtvory předvedli a všichni žáci si mohli vybrat, kterému přidělí jeden ze svých tří hlasů. Zapojil se i náš nový ukrajinský spolužák. A jak se jim to vše podařilo? Posuďte sami.

11.5. 2022

Dva jarní výlety Sportovně-turistického kroužku

Už dva jarní výlety v tomto kalendářním roce má za sebou náš Sportovně-turistický kroužek.

V březnu jsme se vypravili autobusem i pěšky na vycházku za poznáním naučné stezky na Kabátově kopci přímo v Krnově.

A v dubnu jsme vyjeli autobusem do Úvalna k návštěvě tamní nádherné rozhledny zvané “Kudlichovka” podle tamního rodáka Hanse Kudlicha, který se zasadil o zrušení roboty v našich zemích.

Oba výlety se nám moc líbily a už se těšíme na další.

Mgr. Jiří Dušan Schneider, vedoucí kroužku

5.5. 2022

Čarodějné hrátky

V pátek 29. 4. děti ze třetích tříd oslavily nadcházející filipojakubskou noc.

S dětmi jsme si na hřišti nasbírali ingredience na kouzelné lektvary, vyluštili kouzelnickou tajenku i zašifrované ježibabí zaklínadlo a spousty dalších úkolů.

Všechny šikovné děti byly za svou snahu oceněny sladkou odměnou a také budou ještě vyhodnoceni nejlepší luštitelé.

5.5. 2022

Honba za pokladem

Že je matematika nuda a počítat se dá jen v lavicích? My už víme, že to není pravda. Na čerstvém vzduchu se prý lépe přemýšlí.

Tak jsme vzali iPady, sešity na poznámky, do kapsy kalkulačku a vyrazili jsme ven. Hned na začátku nás čekaly dva příklady na výpočet procent. Slovní úloha, časový limit, panika… Ale zvládli jsme to a šipka už nám ukázala cestu k dalšímu úkolu. Chodili jsme, počítali, zjišťovali body spolužáků. Blížil se konec hodiny a poslední výpočet odhalil vítěze naší hry. Ale vítězové byli vlastně všichni, kteří se propočítali až do cíle.

Pořád si myslíte, že matika je nuda?

3.5. 2022

Májová notička 2022

Ve středu 27. dubna se na naší škole konala pěvecká soutěž ve zpěvu lidových písniček Májová notička.

Sešlo se 27 velice šikovných zpěváčků, kteří se předvedli se svými písničkami. Potlesk a ovace byly bouřlivé. Babičky i maminky byly dojaté.

Všem se jejich vystoupení moc povedla a nejlepší z nich se zúčastní dalšího kola soutěže 10. května v Břidličné.

Dětem, které nás budou reprezentovat, držíme palce.

VÍTĚZOVÉ

1.A                                                                                  1.B

1. Házová Barbora                                                       1. Zajac Pavel

2. Sovadina Dalibor                                                     2.  Bikárová Michaela