Běhací učení

Protože nyní do tělocvičny nemůžeme a pohyb nám už  moc chybí, tak se v matematice i při čtení projdeme, protáhneme nebo popoběhneme. Máme taky „běhací“ čtení, kdy hledáme odpovědi, či písmena, která jsou nalepená různě po třídě. V matematice zase musíme hledat správné příklady podle zadání, a to pak někdy musíme i na kolena. Běhací učení nás moc baví.

25.2. 2021

Olympiáda v českém jazyce

Stejně jako v předcházejících letech, zapojila se i letos naše škola do Olympiády v českém jazyce.  Je to předmětová soutěž z jazyka českého pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními a získat tím motivaci k dalšímu odbornému růstu. Na základě výsledků školního kola byli do okresního kola této soutěže vybráni naši šikovní žáci 9. tříd.

Jelikož letošní kolo soutěže bylo přizpůsobeno distanční formě, dne 27. 1. se dostavili vybraní žáci do školy. Zde obdrželi zadání elektronickou formou a po uplynutí lhůty na vypracování testu a slohového úkolu byly jejich odpovědi odeslány pořadateli soutěže.

V pondělí 1. 2. jsme obdrželi velmi příjemnou zprávu, že Adéla Náplavová okresní kolo soutěže vyhrála a Ondřej Vondrák se umístil na krásném 3. místě. Oba žáci postupují do krajského kola soutěže, které se bude konat 7. 4. 2021.

Děkujeme našim žákům za výbornou reprezentaci a budeme jim držet palce v krajském kole!!

12.2. 2021

Paní Zima

Tak jsme se konečně dočkali sněhu. My si však tak trochu myslíme, že jsme tomu krapet napomohli. :) Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech jsme se totiž všichni s nadšením pustili do tvorby Paní Zimy. Nápadů se v ten moment objevilo neskutečně moc, ale museli jsme se dohodnout a společně vytvořit jen jeden. Práce se nám podařila, a proto, že jsme prima parta, dokázali jsme se i domluvit. :) Řádění na sněhu bylo super a my doufáme, že nám ten sníh ještě dlouho vydrží. :)

11.2. 2021

Zimní radovánky v 2.B

Třída 2.B využila krásného zimního počasí k zábavám a hrám na sněhu. Spojili jsme tělocvik , pracovku i výtvarku   parádně jsme si dnešní vyučování užili. Na oběd jsme odcházeli vymrzlí a vydovádění.

11.2. 2021

Vysvědčení