Atletika 2.A

Třída 2.A se také zúčastnila atletických závodů. Děti do závodu vložily opravdu hodně sil. Hlavně běh na 500 m dal některým zabrat a docela dlouho jsme se museli vydýchávat. Přesto se nám soutěžení líbilo a těšíme se na další.

20.6. 2022

Vlastivěda a přírodověda v praxi

V pátek si žáci ze 4. A + 4. B vyzkoušeli přírodovědu a vlastivědu v praxi. Všichni jsme se vydali na hranici s Polskem. Cestou jsme plnili úkoly: orientace v krajině, poznávání stromů, keřů a bylin, orientace v mapě dle ulic. Poznali jsme ekosystémy: tekoucí vody a pole. Na konci naší naučené stezky nás čekala Česko-polská státní hranice, kde jsme se nasvačili, zodpověděli si správné odpovědi a vydali se na cestu zpět.

20.6. 2022

Spaní ve škole - třídy 4.A a 4.B

Ve středu 15. 6. jsme si pobyt ve škole dobrovolně prodloužili. Vyzkoušeli jsme si jaké je přespat ve třídě.

Zpět do školní budovy jsme se vrátili o půl šesté večer. Přivítala nás vůně čerstvě upečených buchet, které nám připravily paní učitelky na snídani. Moc jsme se těšili na večerní pizzu a tak jsme si ve dvojicích obložili připravená těsta a pak se čtyři trouby opravdu činily.

My jsme si zatím hráli a užívali večerní letní počasí. Nejvíce nás pobavila tzv. podlézaná, twister a vybíjená.

Naplnili jsme bříška pizzou a přesunuli se do třídy 4.B. Připravili jsme si místa ke spaní, stulili se mezi kamarády a užívali si rodinný film.

Postupně jsme usínali, někteří i po půlnoci. Noc byla klidná, školní skřítky jsme žádné neviděli a většině se ani nic nezdálo. Přes trochu nepohodlí ( postel je postel ) máme super společné zážitky.

17.6. 2022

Školní výlet třídy 1. A do Opavy

V úterý 14. června 2022 jsme se vydali vlakem na edukační program „Léto je tu, rorýsi!“ do Slezského muzea v Opavě. Pro děti si v muzeu paní Kubesová se slečnou asistentkou nachystaly plno zajímavostí, aktivit a pohybových chvilek, takže jsme byli všichni neustále v akci. Seznámili jsme se s mnoha živočichy, houbami i rostlinami naší krajiny, mohli jsme si sáhnout na pravou svléknutou hadí kůži, vyzkoušet si létat jako pták, skákat jako žába, lézt jako had, prozkoumat jeskyni nebo hádat zvuky zvířat v lese. Prohlédli jsme si i stálou prohlídku muzea  a také nakoupili drobné suvenýry. Počasí bylo na výlet akorát – ani zima, ani vedro, takže hned po svačině jsme neměli problém s procházkou centrem města, s návštěvou místního informačního centra a oblíbeného zmrzlinového stánku. Zaběhali jsme si a pohráli si na dětském hřišti Ptačí vrch a také zažili „rychloprohlídku“ loutek pana Petříka v místní městské knihovně. Jediným mráčkem celého výletu bylo, že se ho pro nemoc nemohli zúčastnit všichni žáčci 1. A. No a zážitek z jízdy vlakem byl ještě poslední třešničkou našeho skvělého výletu.

třídní učitelka M. Kopecká

16.6. 2022

Turnaj Veolia Energy Streetball 2022

V úterý 14.6.2022 se žákyně naší školy Natálie Jedrzejczyková, Eliška
Mohelníková, Tereza Ondráková a Veronika Suchánková (všechny třída 8.A) zúčastnily v Ostravě turnaje Veolia Energy Streetball 2022, což je hra na 1 basketbalový koš. Za účasti celkem 12 týmů-škol z celého Moravskoslezského kraje naše holky obsadily krásné 3.místo a to s bilancí 4 výher a 1 prohry (v semifinále).
Tento turnaj v Ostravě, který pořádala Česká streetballová asociace, ve spolupráci se skupinou Veolia a magistráty měst Ostrava, Olomouc a Praha byl jedním ze tří streetballových turnajů pro školní týmy žáků základních škol a jejichž společným cílem je navrácení sportovních aktivit do běžného života dětí a mládeže a snaha podpořit jejich zdravý životní styl.
Pořadatelům se turnaj v Ostravě povedl a výkony, které hráčky a hráči předvedli se určitě líbily nejen divákům, ale také ambasadorům této akce basketbalovému reprezentantovi ČR Ondřeji Balvínovi a bývalé reprezentantce Evě Němcové-Horákové.
Holkám
gratulujeme

k bronzovým plackám a děkujeme za reprezentaci naší školy.

15.6. 2022

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 >