Ukázka florbalu

V září k nám přišli trenéři z florbalu. Měli jsme možnost vyzkoušet si trénink florbalistů. Půl hodiny stačilo, abychom byli úplně zpocení. Moc se nám hra líbila. Možná někdo z nás začne na florbal chodit.

29.9. 2021

Doučování žáků

Vážení rodiče,

informujeme Vás, že na naší škole probíhá letos doučování žáků v rámci projektu MŠMT - Národní plán doučování, jehož cílem je zmírnit negativní dopad, který byl způsoben v důsledku vládních nařízení spojený s COVID – 19.

Jedná se o aktivitu, která slouží primárně pro doplnění vzdělávacích a sociálních ztrát způsobených přerušením prezenční výuky a je určena žákům I. i II. stupně.

Rozhodnutí o poskytnutí této podpory v podobě doučování a způsob výběru žáků je v kompetenci učitele, který vyučuje daný předmět.

Dále pokračujeme v projektu Společný rozvoj inkluze v Krnově, který se zaměřuje na podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Doučování probíhá pravidelně podle rozvrhu, viz. odkaz níže.

Věříme, že doučování splní svůj účel, umožní také žákům zažít úspěch a uznání, či v sobě najít novou chuť ke studiu.

29.9. 2021

Do školy po svých

Vážená maminko, vážený tatínku,

Vaše škola se od poloviny září do poloviny října zúčastní kampaně “Do školy po svých aneb bez mamataxi”. Jedná se o zábavnou a efektivní hru pro základní školy a nižší stupeň gymnázia, kdy se děti dopravují do školy způsobem, který je příznivý pro životní prostředí, bezpečný a zdravý a vede děti i jejich rodiče k tomu, aby cestovali tzv. udržitelně. Co to znamená? Chůze, jízda na kole, cestování veřejnou dopravou nebo spolujízda pro cesty do školy. Všechno, jen ne autem až ke škole.

PROČ? Hry se přímo účastní děti, ale bez Vašeho zapojení to nebude možné! Dovolte dětem zažít různé způsoby cestování do školy. Potkají nové kamarády, najdou kytku nebo objeví brouka. Naučí se zodpovědnosti a samostatnosti. Zároveň bude bez aut prostředí v okolí škol bezpečnější a zdravější.

JAK? Nevozte své děti do školy autem. Nechte je jít pěšky nebo jet autobusem. Za každou takovou “udržitelnou” cestu získá Vaše dítě pro svou třídu body. A čím více bodů, tím blíž k vítězství. Ty nejlepší třídy pak budou odměněny – vyrazí na aktivní výlet plný pohybu a zábavy. A Vy jim k výhře pomůžete tím, že jim umožníte dopravovat se samostatně, PO SVÝCH.

KDY? Samotná soutěž, tzn. zaznamenávání cest a porovnávání jednotlivých tříd, bude probíhat od 16. září do 13. října 2021. Cílem kampaně je ale v tomto způsobu dopravy do školy i ze školy pokračovat, zvyknout si dopravovat se do školy sám nebo s kamarády a udělat si tak cesty do školy hezčí. Během takovýchto cest může Vaše dítě ledasco zažít, neochuďte jej o tyto zážitky.

Není důvod do toho nejít – po svých!

Pro vice informací se můžete obrátit na paní ředitelku/pana ředitele, případně na referentku MěÚ Krnov, která akci koordinuje – Kristýna Kutálková, mail kkutalkova@mukrnov.cz, tel. 734 682 897, najdete je také na intranetu Vaší školy nebo na webových stránkách bit.ly/DoŠkolyPoSvých2021.
Desatero pro cesty

14.9. 2021

T mobile běh

Krátký sestřih ze včerejšího T-mobile běhu vytvořili žáci naší školy 8. ročníku v rámci mediální výchovy.

9.9. 2021

Ochránce

Vážení rodiče, přátelé školy, ale také žáci, dovolujeme si Vás upozornit, že od neděle 5. září 2021 až do 7. listopadu bude ČT1 vysílat každou neděli od 20:10 hodin nový seriál ze školského prostředí „Ochránce“. Jedná se o špičkový seriál o fiktivním školském ombudsmanovi a mapuje nejdůležitější kauzy ze škol, které se dotýkají v každodenním životě mnohdy nás všech. Učitelů, ředitelů škol, rodičů, ale i samotných žáků. Hlavní přínos tohoto seriálu spatřujeme především v tom, že rodiče mohou nahlédnout do učitelské profese a stejně tak učitelé se mohou podívat na daný problém očima rodičů či samotných žáků, protože všechny díly poskytují náhled na jeden problém ze všech možných stran.

Seriál vytvořil stejný tým, který se podílel na seriálu Most!, Božena či Dukla 61 aj. Na scénáři pracovali dva autoři – Matěj Podzimek a Tomáš Feřtek. Mezi základními tématy všech dílů se objeví např. učitelka, které se utopí žák na výletě; rodiče dětí tyranizovaných nezvladatelným spolužákem; dívka, co nikdy nechodila do školy či vychovatelky diagnostického ústavu, jimž chovanec zavraždí kolegyní a jiné. Domníváme se, že jsou to témata, které jistě otevřou vášnivou diskusi všech zúčastněných stran a zhlédnutí všech dílů vřele doporučujeme.

Věříme, že tento seriál prolomí ledy zejména mezi rodiči a učiteli a pevně doufáme, že dojde k diskusím ve vztahu žák-učitel-rodič. Budeme rádi, když se vzájemná spolupráce pedagogů a rodičů posunou zase o další krůček dál.

Seriál vřele doporučujeme. Kolektiv ZŠ Dvořákův okruh

3.9. 2021