Skřítci v knihovně - 1.A

Sice ještě všechna písmenka neumíme, ale knížky nás zajímají. Na páteční návštěvě v knihovně nás také zajímali skřítci, kteří v knihovně žijí. Nejvíce radosti jsme však měli z registrace a průkazek čtenáře, které jsme od naší městské knihovny dostali na celý rok zdarma. Hned jsme toho využili a každý jsme si půjčili domů jednu knížku. Maminka a tatínek nám určitě se čtením pomůžou, za rok už to zvládneme sami.

10.10. 2021

Sběr papíru

Od 11.10. do 15.10. bude probíhat sběr papíru.
Každý den Vás budeme od 15.00 do 17.00 čekat ve sběrně u Laláka (v areálu na Petrovické ulici naproti fotbalovému stadionu).

3.10. 2021

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků, který je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku, se každoročně slaví od roku 2001 dne 26. září. Tento svátek, který letos slaví již 20. výročí, si dává za cíl propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy.
Do projektu bylo zapojeno 16 žáků 9. tříd, kteří si vybrali z celkem 225 domorodých evropských jazyků jejich 5 nejoblíbenějších a ve skupinkách si k nim vytvořili plakáty společně s krátkým povídáním. Někteří z nich dokonce ke svému povídání vymysleli aktivity tak, aby se žáci mohli zapojit do poznávání jednotlivých jazyků a kultury zemí, ve kterých se těmito jazyky mluví. Jednalo se konkrétně o španělštinu, řečtinu, ruštinu, norštinu a italštinu. Žáci se svým projektem navštívili během necelých 4 vyučovacích hodin žáky 4. až 8. tříd. Aktivní posluchači dostali sladkou odměnu.
Tento projekt byl přínosný ve dvou směrech. Jednak obohatil prezentující deváťáky o možnost vyzkoušet si práci na společném projektu a jeho následné prezentaci před publikem. V řadě druhé pak mezi posluchače rozšířil povědomí o Evropském dni jazyků a důležitosti studovat jakýkoliv cizí jazyk společně s poznáváním kultury cizích zemí.
Mgr. Jan Tomíček, vedoucí projektu

1.10. 2021

Provoz družiny 8.10.2021

V pátek 8.10.2021 se konají volby, na naší škole budou opět 3 volební okrsky a proto dojde k omezení provozu školní družiny.
Školní družina bude v tělocvičně ( samostatný vchod ze dvora) a bude končit v 15.00 hodin!

1.10. 2021

Ukázka florbalu

V září k nám přišli trenéři z florbalu. Měli jsme možnost vyzkoušet si trénink florbalistů. Půl hodiny stačilo, abychom byli úplně zpocení. Moc se nám hra líbila. Možná někdo z nás začne na florbal chodit.

29.9. 2021

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 >