Zemědělské družstvo Hraničář Loděnice

Dne 22. 11. jsme navštívili zemědělské družstvo Hraničář v Loděnici, které se zabývá nejen rostlinnou a živočišnou výrobou, ale také vlastní Bioplynovou stanicí a věnuje se žárovému zinkování. Žáci mohli nahlédnout do všech těchto provozů. Viděli také moderní zemědělské stroje, do kterých si zkusili sednout. Milou součástí exkurze bylo nahlédnutí do kravína, kde se nacházely chovné a dojné samice a také jejich pár dní stará telátka.

Prohlídka byla velmi zajímavá. Zájemci se dozvěděli spoustu informací nejen o živočišné a rostlinné výrobě, ale také o obnovitelné energii. Uplatnění by zde našli absolventi učebních i studijních oborů, ale také vysokých škol.

9.12. 2021

Beseda o nebezpečí alkoholu

Dne 8. 12. navštívil žáky našich osmých a devátých ročníků frontman skupiny Nebe, zpěvák Petr Harazin, aby s nimi pobesedoval na téma nebezpečí alkoholu. Ve svém preventivním programu hovořil o svých vlastních zkušenostech, o tom jak jej alkohol poznamenal, jak změnil jeho životní styl a jak jej kamarádi z kapely a rodina přinutili postavit se tomuto problému a nastoupit do léčebny, kde viděl prožitá deliria tremens, epileptické záchvaty, setkal se i se smrtí. Toto vše přijal jako inspiraci k tomu, že on takhle daleko zajít nikdy nechce a z léčebny vyšel vítězně a už 3. rokem se mu daří abstinovat, oženil se, má syna a žije - jak sám říká - svobodným životem.

Bylo patrné, že žáky toto téma zaujalo a na konci besedy kladli zpěvákovi zajímavé dotazy.

Mgr. Jana Hradečná

9.12. 2021

Mikuláš

Naší školou se dnes rozeznělo řinčení řetězů. Žáci 9.A a 9.B se i letos, stejně jako každý rok přestrojili za Mikuláše, čerty a andílky, aby mohli svým mladším spolužákům rozdat mikulášskou nadílku a udělat jim tak dnešní den příjemnějším.

7.12. 2021

Prodej vánočních výrobků

Vážení a milí rodiče a přátelé školy,

jak už se u nás stává tradicí, tak jsme se i letos chystali prodejem výrobků na vánočních trzích získat peníze, jež bychom opět v plné výši použili pro zvelebení prostor školy. Šikovné maminky, babičky, paní učitelky a také děti opět vyrobily spoustu krásných výrobků.

Nyní je nám líto veškerého úsilí, které do toho bylo vloženo, a nechceme vše schovávat rok v krabicích... Proto jsme se rozhodli uspořádat prodej u nás ve škole.

Srdečně Vás tímto zveme a budeme na Vás těšit už tuto středu 8.12. od 11.30h do 17.00h ve vestibulu školy. My tam rozhodně budeme. Co Vy?

Celý tým 1.ZŠ

6.12. 2021

Africké bubnování

Ve středu 1.12. a ve čtvrtek 2.12.2021 měly děti 5., 6. a 7. ročníku obohacenu výuku hudební výchovy zážitky z bubnování. Každý žák se osobně ve svém třídním kolektivu v průběhu jedné vyučovací hodiny naučil pod vedením zkušeného bubeníka pana Karla Crvka bubnovat dva základní tóny, vyzkoušel si různé rytmy, např. rytmus tzv. reggae, naučil se rytmický doprovod k indiánské písni „Hea, hea, hej, hej, hej“, nebo si zahrál didaktickou hudební hru „Na počasí“, ve které si vyzkoušel různé nuance zvuků bubnu. Děti byly velmi spontánní a učenlivé. Takto speciálně pojatá vyučovací hodina se jim i zúčastněným pedagogům moc líbila.

Mgr. Jiří Dušan Schneider, vyučující hudební výchovy

4.12. 2021