Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich užíváním souhlasíte. Více informací
JEDNIČKA

ZŠ KRNOV ● DVOŘÁKŮV OKRUH

Aktuality

Všichni na boso


Jsme tým a společně zvládneme vyřešit i zapeklité situace. Co udělat, když jeden z nás zapomene na hodinu Tv doma tenisky? Necháme ho kvůli bezpečnosti sedět na lavičce a smutně na nás pokukovat? Ani nápad!

Každý, včetně naší paní učitelky, se vyzuje a je po problému. Nikdo nikomu nedupne na nohu a tělocvik si tak užijeme všichni. Zvládli jsme chodit bosou nohu po laně, švihadle, nohou sbírat vršky do krabice, přetahovat se lanem a šplhat na tyči. Bohužel šplh zdokumentovaný nemáme. Paní učitelka fotit nemohla, protože bezpečnost při šplhu je důležitější než focení. A v tom má určitě pravdu.

    naše třída 1. A

 

24.6. 2022


Společné spaní prvňáčků a parlamenťaček ve škole


Ve dnech 16. – 17. června 2022 jsme přespaly ve škole společně s prvňáčky z 1. A. Ve středu, když jsme se ve škole všichni sešli, nám bohužel počasí moc nepřálo, proto plánovanou šipkovanou venku pro prvňáčky nahradily hry a aktivity ve škole. Prvňáčkům jsme nachystaly dlouhou procházku školou každým patrem, během které plnili námi přichystané úkoly zakončené hledáním pokladu. Po všech hrách jsme za odměnu dostali pizzu, párečky a výborné buchty od maminek. Zvládly jsme všem uvařit čaj, rozlévat do hrníčků a pomáhat i s úklidem školní kuchyňky. Posledním večerním programem byla stezka odvahy, při které každá z nás parlamenťaček měla za úkol doprovodit potmě „svého“ prvňáčka až nahoru do 2. patra, kde jsme se oba společně za světla baterky podepsali. Všichni jsme stezku zvládli beze strachu a pak jsme se už chystali do svých pelíšků. Druhý den ráno jsme společně posnídali dobroty od maminek, za což všem maminkám moc děkujeme a doufáme, že si to všichni prvňáčci užili stejně jako my.

                                               za parlamenťačky Verča a Ellen

22.6. 2022


Výlet do Laser Arény v Ostravě


V pondělí 20. 6. si žáci 6. A užili pohybový výlet do Laser arény v Ostravě, který byl výhrou v soutěži „Do školy po svých“ a byl financován městem Krnov. Laser aréna skvěle kombinuje zábavu a pohyb, a také rozvíjí týmového ducha. V aréně je téměř dokonalá tma, kolem je jen mlha a osvětlené překážky. Hráči na sobě mají elektronické vesty, které snímají zásahy z laserových zbraní a proto je hra bezbolestná, na rozdíl od paintballu. Děti si po 3 hodinách hraní z výletu odnesli nevšední zážitek.

 

21.6. 2022


Pasování na prvňáčky 1.B


Žáci 1.B třídy byli 10.6. slavnostně pasováni  na čtenáře Městské knihovny Krnov. Před pasováním vyráběli skřítka Knihovníčka, který už v knihovně pomáhá ostatním. Samotného  pasování  se ujal místostarosta města Krnova pan Ing. Miroslav Binar. Děkujeme!!!

20.6. 2022


Školní výlet 4.A,B – ZOO Lešná


A je tady den, na který jsme se moc těšili. Předpověď počasí není moc optimistická, ale věříme, že nám vše vyjde…
Po dvou a půl hodinách příjemné cesty jsme na místě, ZOO Lešná Zlín nás vítá. Nejprve naplníme bříška svačinkami od maminek a hurá za zvířátky.
Užíváme si pětihodinové putování s odpočinkem na oběd i dováděním na dětském hřišti. Každý si našel své oblíbené zvíře a je těžké říci, co nás nejvíce zaujalo. Možná sloní rodinka s mládětem, krásné žirafy, lev vyhřívající se na sluníčku, které nám přeje po celý pobyt. Určitě mezi největší zajímavosti patří krmení a hlazení rejnoků v pavilonu ryb a také tučňáci jsou moc roztomilí.
Nakupujeme suvenýry pro sebe a své blízké, unavení a spokojení, s prvními kapkami deště, usedáme do autobusu. Cestou zpět si sdělujeme své dojmy a těšíme se, jak budeme doma vyprávět.

20.6. 2022


< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 >
Archív příspěvků