Kahoot Cup 2021

První pátek v červnu, 5. 6. 2021, se celkem 16 žáků naší školy zúčastnilo nultého ročníku on-line soutěže jednotlivců v jazyce anglickém Kahoot Cup 2021. Do této soutěže se z pěti regionálních základních škol zapojilo celkem 80 žáků, kteří soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích. Zábavnou formou si účastníci soutěže mezi sebou navzájem poměřili nejen svou slovní zásobu, úroveň jazykových dovedností a přehled všeobecných znalostí z reálií anglicky mluvících zemí, ale také i svoji rychlost a orientaci při  manipulaci v aplikaci Kahoot. Tato on-line soutěž, která vznikla díky nadšení vyučujících jazyka anglického a za podpory MAP Krnovska, u soutěžících sklidila velký ohlas. Nejlepšího umístění z našich žáků dosáhl Adrian Chlopčík, který ve své kategorii 6. a 7. tříd získal krásné 2. místo. Všem účastníkům on-line soutěže děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Martina Kopecká

24.6. 2021

Prvouka – zdravověda ve 3.B

V rámci prvouky jsme se 3. třídou prožili úžasnou hodinu. Tématem byla zdravověda aneb jak zacházet s obvazovým materiálem. Během hodiny si děti vyzkoušely obvázat nejrůznější poranění (hlavy, ruky, nohy, břicha…). Používat trojcípý šátek při poranění ruky a škrtidlo v případě tepenného krvácení. Dětičky hodina velice bavila a naučily se spoustu důležitých věcí do života.

Paní učitelka po autonehodě

22.6. 2021

Prvouka – člověk 3.B

V prvouce děti ze 3.B tvořily „člověka“ - jednoho kluka a jednu holku. Základní rozdíly všechny děti věděly, ale ohledně znalostí vnitřních orgánů už to tak jednoznačné nebylo. Děti měly jedinečnou možnost si vystřihnout žaludek, játra, vyrobit plíce a střeva. Pomocí brček na pití a sáčku sestrojily dýchací soustavu a vyzkoušely si její fungování. Dále lepily obratle a kosti, cévní soustavu včetně srdce a neopomněly vyrobit ani mozek z popcornu a vlásky z vlny.

Podívejte se, jak se jim to povedlo.

22.6. 2021

Crash

V pátek 18. 6. 2021 vyrazili naši žáci 8. a 9. tříd na interaktivní výstavu „Crash“, která vznikla jako společná aktivita policistů – autorů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a představitelů krajské samosprávy, kteří zajistili financování. Organizaci výstavy v Krnově zajistila místní samospráva prostřednictvím pracoviště prevence kriminality městského úřadu, v úzké spolupráci s oddělením prevence Policie ČR Územního odboru Bruntál.

Cílem výstavy je představit nejčastější typy dopravních nehod a zdůraznit způsob jejich předcházení v roli chodce, cyklisty, motorkáře či řidiče automobilu.

Děti si na vlastní kůži mohly vyzkoušet simulovaný pád cyklisty či motorkáře. Vyzkoušely si jízdu na šlapadle s viděním  po použití omamné látky nebo alkoholu, náraz auta při 30 km rychlosti a také vyslechnout autentický záznam hovoru z linky 112 po dopravní nehodě. Výstava zanechala na žácích velký dojem a doufáme, že se během nadcházejících prázdnin budou chovat zodpovědně a nebudou zbytečně hazardovat se svým zdravím.

Mgr. Jana Hradečná

21.6. 2021

Přírodovědná vycházka 7.B

V pátek 4. 6. 2021 se vydali žáci třídy 7.B na přírodovědnou vycházku do Úvalna na rozhlednu. Hlavní záměr byl, abychom se všichni po covidové době dali dohromady. Ráno jsme se sešli u školy a vyrazili jsme na delší procházku. Po cestě jsme si vyprávěli zážitky z distanční výuky a přitom poznávali krásy přírody. První zastávka byla u Hajnických rybníků, kde jsme si odpočinuli a po chvíli pokračovali v cestě. Zanedlouho jsme přišli na rozhlednu, někteří s vypětím všech sil. Posvačili jsme, proběhli se a pomalu se vraceli zpět ke škole, unaveni, ale spokojeni, že se nám dopoledne vydařilo.

Za třídu 7.B Mgr. Šárka Sukupová

15.6. 2021