Veletrh středních škole

Tento týden začíná druhé kolo Online veletrhu středních škol v MSK. Využijte prosím této příležitosti pro své žáky stejně aktivně jako v minulém kole! I letos ještě stále platí, že kvůli covidovým opatřením se nekonají veletrhy fyzické a dny otevřených dveří na středních školách jsou omezené. Online veletrh je tak vlastně unikátní příležitostí, jak otevřít žákům dveře do světa středních škol těsně před tím, než udělají svá zásadní rozhodnutí!!! Do projektu je zapojeno více než 120 středních škol z celého kraje. Ředitelé, výchovní poradci a další pedagogové z těchto škol se na vaše žáky těší a připravují pro ně zajímavý program!

Pokud se chcete dozvědět ještě víc, jak podpořit myšlenku online veletrhu, navštivte nápovědu pro žáky 9. tříd, jejich rodiče a pedagogy na Nápověda | Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje (msk.cz)

18.1. 2022

Testování žáků od 3. 1. 2022

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování dětí a žáků ve školách se mění takto:

· v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá testování dětí a žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek

· dále pak od 17. ledna 2022 probíhá testování dětí a žáků každé pondělí

· nově se testují i děti a žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci

S účinností od 3. 1. 2022 se mění pravidla pro nahlašování pozitivně testovaných žáků ve škole na přítomnost nemoci covid-19

· pozitivně testované žáky bude škola nahlašovat přímo do elektronického systému prostřednictvím aplikace Covid Forms Application

· cílem je automatizace procesu vystavování žádanek a zrychlení komunikace mezi školou a KHS a mezi KHS a zákonnými zástupci

· KHS poté automatizovaně vystaví žádanky na konfirmační PCR test

Věřím, že i tyto změny společně zvládneme ke spokojenosti Vaší i Vašich dětí.

29.12. 2021

Vánoční přání

Vážení rodiče, milí žáci, učitelé a přátelé naší školy,

dovolte nám, abychom Vám všem popřáli krásné vánoční svátky plné rodinné pohody, radosti, štěstí, jiskřiček v očích, naděje a hlavně pevného zdraví do dalších dní. Tímto rokem se nám jedna kapitola našich životů uzavírá a na dveře nám klepe nový rok 2022. Přejme si do něj všichni jen to nejlepší a otevřme svá srdce krásným zážitkům, novým příležitostem, ale i výzvám a splněným přáním.

To vše přeje kolektiv 1. ZŠ

21.12. 2021

Exkurze na Masarykovu střední školu

Dne 14.12.2021 naši žáci navštívili  Masarykovu střední školu v Opavě, která pro ně  měla připravený zajímavý program. Na začátku programu shlédli prezentaci školy a krátký medailonek, který natočili studenti  pro obor zemědělec farmář.

Naši žáci 9. ročníku si prohlédli budovu školy, učebnu fyziky a chemickou laboratoř. V těchto odborných učebnách se jim věnovali studenti této školy.  V chemické laboratoři si mohli vyzkoušet jednoduché chemické pokusy, které byly velmi zajímavé. V učebně fyziky měli připravené přístroje k měření různých veličin- síly, teploty atd. Se zájmem si vyzkoušeli tyto přístroje.

Žáci mohli vidět nově zrekonstruovaný skleník, pěstování sazenic.  Největší zážitek měli z projížďky na nových traktorech. Pod dohledem vyučujícího si mohli vyzkoušet řízení tohoto vozidla.

Zajímavá byla i prohlídka školního statku, kde byli k vidění koně, králici, ovce, kozy, slepice, kačeny, husy i kočky.

Tento den, plný zajímavosti, zpestřila i malá svačina, kterou škola připravila pro naše žáky.

Zda byla návštěva Masarykovy SŠ v Opavě úspěšná, poznáme podle počtu odevzdaných přihlášek. Už teď ale víme, že se jim tato střední škola a připravený program návštěvy, který zachycují i fotografie, líbily.

Mgr. Hana Kalábová

kariérní poradce

21.12. 2021

Vánoční prázdniny

23. 12. – 2. 1. 2022

Nástup do školy

3. 1. 2022

Po návratu do školy bude pokračovat plošné screeningové testování žáků na COVID-19.

Netestují se žáci:

- s doloženým potvrzením o očkování

- s doloženým prodělaným Covidem 19 (ne starším než 180 dnů)

- s doloženým dokladem o provedení PCR testu na odběrovém místě s negativním výsledkem (ne starším než 72 hodin)

- s doloženým dokladem o provedení antigenního testu na odběrovém místě s negativním výsledkem (ne starším než 24 hodin)

19.12. 2021

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >