Vánoční trhy - poděkování

I v letošním roce se nám nakonec podařilo získat prodejem vánočních výrobků na krnovských trzích finanční obnos, který bude věnován dětem. Prostředky využijeme pro nákup funkčního posezení v prostorách školy.

Rádi bychom touto cestou moc poděkovali všem, kteří věnovali svůj čas a pomohli nám rozšířit nabízený sortiment. Zároveň děkujeme našim učitelkám, asistentkám a vychovatelkám, jež si prodej ve stánku poctivě „odstály“. Na výsledku mají v neposlední řadě zásluhu také ti, co nás přišli osobně pozdravit a nějakou drobnost si pro zpříjemnění adventu odnesli domů.

Děkujeme :)

14.12. 2020

Vánoční trhy

Milí rodiče, žáci a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na krnovské adventní trhy, které se konají tuto sobotu 12. 12. v čase od 10:00 - 18:00h.

Přijďte nás podpořit a zakoupit si vánoční upomínkové předměty, na jejichž tvorbě se podíleli i samotní žáci.

Veškerý výtěžek z prodeje bude směřován na zpříjemnění školního prostředí tak, aby se Vaše děti ve škole cítily co možná nejlépe J

Právě v tomto náročném období se společně s Vámi rádi alespoň trošku naladíme na nadcházející vánoční svátky!

Budeme se moc těšit

Tým učitelů 1. ZŠ

11.12. 2020

Čerte, kde máš kopyto?

Letos si do školy mezi naše nejmladší žáčky vzal Mikuláš s sebou jednoho anděla a dva čerty. Mikuláš s andělem za velkého ohlasu dětí nadělovali balíčky, které všem žákům školy zajistil Spolek rodičů. Z knihy hříchů Mikuláš předčítal nahlas všechny dobré i špatné skutky a po nezbedných dětech vyžadoval krátké básničky. Moc nezbedníků naštěstí ve škole nemáme, tak čerti moc práce neměli. Během nadílky čerti nezbedy trochu zlobili i strašili, přesto je Mikuláš s andělem do pekla nevydali, protože všichni do jednoho slíbili, že se polepší a budou hodní. Při nadělování se některé děti bály, jiné se radovaly nebo měly i zvídavé otázky. Dokonce malý nebojácný druháček se divil, kde má čert kopyto. Čert mu ale smutně vysvětlil, že kopyta teď nefrčí. Lucifer všem čertům kopyta zakázal a pekelná nařízení se musí plnit. I čerti musí poslouchat.

Z Mikulášské nadílky měly děti velkou radost a při loučení s čerty si ještě navíc oddechly, že nikoho z nich si neodnesli s sebou do pekla. No a jako každý rok, čerti jako jediní vyšli z nadílky s prázdnou. Ale tak je to přece správně ……….

Hlášení sepsal pekelný pekelník M. K.

7.12. 2020

Vážení rodiče,

konzultační třídní schůzky proběhnou ve čtvrtek 26. 11. v čase od 16:00 – 18:00 hodin on-line, prostřednictvím Teams.

Bližší informace Vám předají třídní učitelé.

Děkujeme :)

22.11. 2020