Do školy po svých

Vážená maminko, vážený tatínku,

Vaše škola se od poloviny září do poloviny října zúčastní kampaně “Do školy po svých aneb bez mamataxi”. Jedná se o zábavnou a efektivní hru pro základní školy a nižší stupeň gymnázia, kdy se děti dopravují do školy způsobem, který je příznivý pro životní prostředí, bezpečný a zdravý a vede děti i jejich rodiče k tomu, aby cestovali tzv. udržitelně. Co to znamená? Chůze, jízda na kole, cestování veřejnou dopravou nebo spolujízda pro cesty do školy. Všechno, jen ne autem až ke škole.

PROČ? Hry se přímo účastní děti, ale bez Vašeho zapojení to nebude možné! Dovolte dětem zažít různé způsoby cestování do školy. Potkají nové kamarády, najdou kytku nebo objeví brouka. Naučí se zodpovědnosti a samostatnosti. Zároveň bude bez aut prostředí v okolí škol bezpečnější a zdravější.

JAK? Nevozte své děti do školy autem. Nechte je jít pěšky nebo jet autobusem. Za každou takovou “udržitelnou” cestu získá Vaše dítě pro svou třídu body. A čím více bodů, tím blíž k vítězství. Ty nejlepší třídy pak budou odměněny – vyrazí na aktivní výlet plný pohybu a zábavy. A Vy jim k výhře pomůžete tím, že jim umožníte dopravovat se samostatně, PO SVÝCH.

KDY? Samotná soutěž, tzn. zaznamenávání cest a porovnávání jednotlivých tříd, bude probíhat od 16. září do 13. října 2021. Cílem kampaně je ale v tomto způsobu dopravy do školy i ze školy pokračovat, zvyknout si dopravovat se do školy sám nebo s kamarády a udělat si tak cesty do školy hezčí. Během takovýchto cest může Vaše dítě ledasco zažít, neochuďte jej o tyto zážitky.

Není důvod do toho nejít – po svých!

Pro vice informací se můžete obrátit na paní ředitelku/pana ředitele, případně na referentku MěÚ Krnov, která akci koordinuje – Kristýna Kutálková, mail kkutalkova@mukrnov.cz, tel. 734 682 897, najdete je také na intranetu Vaší školy nebo na webových stránkách bit.ly/DoŠkolyPoSvých2021.
Desatero pro cesty

14.9. 2021

T mobile běh

Krátký sestřih ze včerejšího T-mobile běhu vytvořili žáci naší školy 8. ročníku v rámci mediální výchovy.

9.9. 2021

Ochránce

Vážení rodiče, přátelé školy, ale také žáci, dovolujeme si Vás upozornit, že od neděle 5. září 2021 až do 7. listopadu bude ČT1 vysílat každou neděli od 20:10 hodin nový seriál ze školského prostředí „Ochránce“. Jedná se o špičkový seriál o fiktivním školském ombudsmanovi a mapuje nejdůležitější kauzy ze škol, které se dotýkají v každodenním životě mnohdy nás všech. Učitelů, ředitelů škol, rodičů, ale i samotných žáků. Hlavní přínos tohoto seriálu spatřujeme především v tom, že rodiče mohou nahlédnout do učitelské profese a stejně tak učitelé se mohou podívat na daný problém očima rodičů či samotných žáků, protože všechny díly poskytují náhled na jeden problém ze všech možných stran.

Seriál vytvořil stejný tým, který se podílel na seriálu Most!, Božena či Dukla 61 aj. Na scénáři pracovali dva autoři – Matěj Podzimek a Tomáš Feřtek. Mezi základními tématy všech dílů se objeví např. učitelka, které se utopí žák na výletě; rodiče dětí tyranizovaných nezvladatelným spolužákem; dívka, co nikdy nechodila do školy či vychovatelky diagnostického ústavu, jimž chovanec zavraždí kolegyní a jiné. Domníváme se, že jsou to témata, které jistě otevřou vášnivou diskusi všech zúčastněných stran a zhlédnutí všech dílů vřele doporučujeme.

Věříme, že tento seriál prolomí ledy zejména mezi rodiči a učiteli a pevně doufáme, že dojde k diskusím ve vztahu žák-učitel-rodič. Budeme rádi, když se vzájemná spolupráce pedagogů a rodičů posunou zase o další krůček dál.

Seriál vřele doporučujeme. Kolektiv ZŠ Dvořákův okruh

3.9. 2021

Provoz hřiště

Provoz školního hřiště v měsící září je následovný:
Pondělí - pátek   15 - 18 hodin
Sobota a neděle 15 - 19 hodin

1.9. 2021

COVID opatření

Vážení rodiče,

od 1. září 2021 budou pro provoz školy platit tato epidemiologická opatření:

Testování

• testování se bude realizovat ve třech etapách 1. září, následně 6. a 9. září

• žáci prvního ročníku budou poprvé testováni až 2. září

Z testování jsou osvobozeni žáci pokud:

• se prokáží dokladem o dokončeném očkování (14 dní po dokončení)

• neuplynulo více než 180 dní od prodělání nemoci Covid-19 (počítáno od dne stanovení pozitivního PCR testu)

• se prokáží dokladem o provedení PCR testu na odběrovém místě s negativním výsledkem

• se prokáží dokladem o provedení antigenního testu na odběrovém místě s negativním výsledkem

Roušky

• ve středu 1. září všichni žáci ve všech prostorách školy

• od čtvrtka jen ve společných prostorách školy (po příchodu v šatnách, na WC a na chodbách)

• netestovaní žáci dále ve všech prostorách školy i venku

Sledování příznaků onemocnění Covid-19

• V případě, že žák evidentně vykazuje některé příznaky onemocnění Covid-19, nebude mu umožněna prezenční výuka. Takový žák musí opustit v doprovodu rodičů školu.

• Za příznaky se považuje: zvýšená tělesná teplota, suchý kašel, dušnost, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu, bolest hlavy, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, rýma (ucpaný nos).

Epidemiologická opatření se mohou časem měnit.

Další podrobnosti k aktuálním opatřením najdete v přiloženém dokumentu:

26.8. 2021

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >